Dětská jóga

Dětská jóga se liší od klasické „dospělé“ jógy, neboť se jedná o hravě pojatou formu pohybového cvičení s prvky jógy, kdy se děti dostávají hlavně do rolí/pozic zvířat např. pes, kočka, had apod. V rámci lekce se provádějí i dechové techniky, jejímž cílem je správně používat dech. Děti se také v neposlední řadě učí jisté formy relaxace a zklidnění. Celá lekce je vedena za pomoci různých her, říkánek, písniček, básniček a nakonec nechybí ani čtení z knížek, které vedou děti k zamyšlení.

Pro koho je lekce vhodná:

Vhodné pro děti od 4 – 7 let (ostatní děti po dohodě). Délka trvání: 45 minut.

Hlavní přínos:

Dynamické provádění jógových poloh podporují zdravý tělesný vývoj a vyrovnávají nepříznivé účinky nadměrného sezení a zároveň ovlivňují správné držení těla. Pokud děti již vykonávají jinou sportovní aktivitu, je právě jóga ideální kompenzací pro jejich namáhané svaly.

Správně prováděná jóga:

  • rozvíjí tvořivost, představivost, soustředění;
  • pomáhá lepšímu sebepoznání dítěte, sníží i pocit napětí, stresu;
  • učí koncentraci a vnitřní disciplíně.

Hlavním rozdílem mezi jógou a ostatními sportovními disciplínami je, že cvičení jógy se provádí zvolna, plynule bez švihů a že pohyb je pod vědomou kontrolou. Jóga je nesoutěživá a cílem určitě není naučit se co nejvíce cviků co nejdříve. Období dětského věku je obdobím rozvíjení motoriky, a proto je potřeba jí podporovat a rozvíjet různými aktivitami. Je to také velmi závažný časový úsek ve vývoji páteře dítěte a s tím souvisí i návyk a úroveň správného držení těla, což je rozhodující pro budoucí zdatnost a výkonnost.

Vyberte si už teď z nabídky:    „Kurzy/Rezervace